З’явилось роз’яснення щодо «спрощення» процедури усиновлення дітей

12602
коментарі відсутні

«спрощення» процедури усиновлення дітей

Нещодавно з’явилась інформація щодо спрощення процедури усиновлення дітей в Україні. З цього приводу в українців з’явилось дуже багато питань та побоювань. Хтось переживав, що діти можуть опинитися «не в тій родині», хтось вважав, що їх можуть всиновити іноземці…

Насправді процедура усиновлення не спрощувалася та зберегла всі необхідні етапи. Але стало простіше подавати документи на перевірку і заявку, та отримувати низку документів через портал «Дія»

Про це розповіла уповноважена президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук в ефірі програми «Сніданок з 1+1».

В чому полягає спрощення процедури усиновлення дітей

 

Герасимчук зазначила, що спрощення процедури усиновлення полягає в цифровізації та зменшенні кількості часу, проведеного в чергах.

«Щодо процедури всиновлення. Дуже всі переживають, що процедура спростилася. Процедура не спростилася, абсолютно. Вона цифровізувалася і тепер полегшилася до використання, скажімо так, певних функціоналів на порталі «Дія», так зручніше. Тепер людям не потрібно використовувати багато часу, щоб ходити по різних інстанціях, збирати різні папери, якщо більшу частину документів можна згенерувати на порталі «Дія». Єдине, що звертаю увагу, це не мобільний застосунок, це портал «Дія», – зазначила вона.

Радниця президента наголосила, що всі інші процедури, які потрібні для оформлення усиновлення дитини, зокрема навчання, залишаються незмінними.

Читайте також: Підготовка прийомних батьків: в Україні запустили нову програму

Окрім того, Герасимчук нагадала, що міждержавне усиновлення наразі є неможливим. Усиновити дитину можуть виключно громадяни України всередині держави.

Уповноважена президента додала, що пріоритетною формою влаштування для всіх дітей, які залишилися без батьківського піклування, є сімейні форми виховання.

«Більш ніж половина дітей залишилися під опікою своїх рідних, знайомих, друзів. У першу чергу, дитина повинна залишатися у колі, яке добре їй знайоме — дитина і так травмована, треба її залишити на місці. Інші діти також були влаштовані до сімейних форм виховання, такі як прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, але якась частина все-таки поки що улаштовується у заклади інституційного догляду», – зазначила Герасимчук.

Нагадаємо, що громадяни України можуть прихистити дитину, яка залишилась без піклування з будь-яких причин. Зробити це можна в період воєнного стану в рамках загальнонаціональної програми «Дитина не сама».

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика