Для евакуйованих мешканців Лисичанська відкривають центри допомоги

18337
коментарі відсутні

Для евакуйованих мешканців Лисичанська відкривають центри допомоги

Центри допомоги – мережу гуманітарних штабів на вільній території України має відкрити Лисичанська військова адміністрація для жителів, які встигли врятуватись та виїхали з окупованої нині громади. Перший такий штаб вже працює у Дніпрі. Тут, на Дніпровщині, знайшли прихисток багато лисичан. Про це повідомив начальник Лисичанської міської військової адміністрації Валерій Шибіко у телеефірі. 

Також він розповів, де ще планується організувати центри допомоги евакуйованим жителям Лисичанська та яка наразі ситуація в захопленому росіянами (впевнені, що ненадовго) місті. 

 

Як працюють центри допомоги

 

Першочерговим завданням для військової адміністрації є розміщення жителів Лисичанська, які мусили тікати з рідних домівок та шукають притулку в інших регіонах. Для цього будуть відкривати шелтери по всій території України – в тих громадах, де найбільше знаходиться переселенців з Луганщини.

«Зараз на вільній території України, у різних регіонах, проживають орієнтовно 50 тисяч лисичан. Це люди, які встигли врятуватись від російської навали. Вони кинули все своє майно та залишилися майже ні с чим. Тому я прошу допомогти їм у приймаючих громадах – посприяти з розселенням, а також з працевлаштуванням, щоб вони якомога швидше інтегрувалися на новому місці перебування та мали впевненість у майбутньому», – наголосив Валерій Шибіко.

Зі свого боку Лисичанська міська військова адміністрація шукає в різних регіонах України приміщення для того, щоб обладнати їх для проживання переселенців.

Щодо першого гуманітарного центру, який з 13 липня працює у Дніпрі та надає допомогу мешканцям Лисичанської територіальної громади, то він виконує одразу декілька функцій.

Перед усім тут роздають гуманітарну допомогу. Лише за перший тиждень його роботи продуктові набори отримали близько двох тисяч переселенців з Лисичанської громади.

Також працює кол-центр – працівники центру телефоном з’ясовують потреби громадян або опитують тих лисичан, які відвідують гуманітарний хаб особисто. Дехто з людей звертається за консультаціями з соціальних питань, комусь потрібно допомогти з медичним обслуговуванням.

Лисичанська адміністрація працює над тим, щоб поступово поновити надання переміщеним особам окремих видів адміністративних послуг та первинної правової допомоги.

Центр допомоги мешканцям Лисичанська знаходиться за адресою: Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 81 (правий берег). Телефони: 095-655-86-06, 095-655-86-08.

Незабаром планується відкриття подібного гуманітарного центру в Києві або в Київській області. Далі – в тих регіонах України, де проживає багато евакуйованих лисичан. 

Доноси та фільтрація в окупованому Лисичанську

Тим часом у місті, яке захопили російські війська, панує цілковитий жах. За даними Валерія Шибіко, тут залишилося приблизно 10-12 тисяч місцевих мешканців. Люди живуть без води, газу, електрики та зв’язку – всю інфраструктуру знищено окупантами. Вони обіцяють все відновити, але це пусті слова.

 

Для евакуйованих мешканців Лисичанська відкривають центри допомоги - Фото №1

 

«Містян, які залишилися у Лисичанську після окупації, піддають фільтрації. Місто розбили на сектори та заборонили переміщення між ними. Шукають проукраїнські налаштованих громадян. Прибічники «руського миру» передають їх дані окупантам. Багатьох лисичан вивозять на територію так званої «ЛНР». Що з ними відбувається далі, не відомо», – повідомив Валерій Шибко.   

Він також розповів, що в уцілілих домах Лисичанська зараз квартируються російські військові та їх посіпаки з так званих «Л/ДНР». Відомі чисельні факти мародерства. З помешкань вивозять побутову техніку, меблі, одяг, інші речі та продають їх на ринку у Старобільську.

Світлана Денисенко 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика