Для переселенців у Селидовому відкрили гуртожиток

5415
коментарі відсутні

гуртожиток для переселенців

У Селидівській громаді відкрили гуртожиток для переселенців. Туди заселили людей, які вимушено тікали від війни та втратили власні домівки.

 

Ремонт та реконструкція

 

Селидівська громада одна з перших хто з березня поточного року почав приймати перших біженців, люди тікали з Волновахи, Мар’їнки та інших населених місці, де тривали бойові дії.

Заселяли в дитсадки, гуртожитки навчальних закладів, люди здавали в оренду або безкоштовно надавали прихисток для біженців.

Коли стало зрозумілим, що багатьом нема куди повертатись, у Селидівській громаді почали шукати варіанти довготривалого розселення переселенців, які втратили своє житло.

У місті була законсервована будівля в більш-менш придатному стані. Цю будівлю взялись привести до ладу та переобладнати під гуртожиток.

 

Для переселенців у Селидовому відкрили гуртожиток - Фото №1

 

Працювали гуртом: працівники та працівниці комунальних установ та закладів громади білили-фарбували, ремонтували сантехніку, вели усі підготовчі роботи, аби можна було заселити людей.

 

Для переселенців у Селидовому відкрили гуртожиток - Фото №2

 

Впорались відносно швидко, меблі, посуд, кухонне обладнання шукали крізь де було можливим. У гуртожиток уже заселили 76 людей. Але потреба залишається високою, тому приміщення продовжують ремонтувати, щоб надати дах над головою ще 20 людям.

У гуртожитку зробили душові та туалетні кімнати, обладнали кухні. Зробили навіть дитячу кімнату, аби діти могли гратись, поки матусі пораються з обідом на кухні.

 

Для переселенців у Селидовому відкрили гуртожиток - Фото №3

 

 

Для переселенців у Селидовому відкрили гуртожиток - Фото №4

 

Переселенка стала комендантом

 

Світлана Чмур – переселенка з прифронтового села Нетайлове з-під окупованої Ясинуватої. У себе вдома 63-річна жінка мала власний бізнес – придорожнє кафе. Коли у лютому розпочався широкомасштабний наступ росії на Україну, кафе довелось закрити, а згодом й взагалі виїхати з під постійних обстрілів.

 

Для переселенців у Селидовому відкрили гуртожиток - Фото №5

 

У середині березня переїхала разом з чоловіком до більш-менш спокійного Селидового. Спочатку жили в готелі, але було дорого, згодом переселились до гуртожитку технікума. Почали допомагати з гуманітаркою.

А коли місцева влада запропонувала Світлані Іванівні посаду коменданта в гуртожитку, де ще велись ремонтні роботи, жінка погодилась. Тепер буквально й живе на робочому місці, має кімнату в гуртожитку.

 

Для переселенців у Селидовому відкрили гуртожиток - Фото №6

 

«Серед наших мешканців більше людей похилого віку, але є родини з неповнолітніми дітьми, дітей загалом 10, – розповідає Світлана Іванівна. – Більшою мірою це переселенці ,які до того жили в дитсадочку «Чайка», тепер переїхали до гуртожитка, що набагато зручніше. Люди виїхали з Авдіївки, Мар’їнки, Красногорівки, Гірняка та навколишніх сіл та селищ».

Селять у гуртожитку родинами, пояснює комендантка. Якщо одинокі, то підселяють, по одній людині в кімнаті не живуть.

«Це не проблема для наших бабусь та дідусів. Вони всі перезнайомились, поки жили в дитсадку, почали товаришувати, самі обрали хто з ким буде селитись у гуртожиток», – каже Світлана Іванівна.

 

Для переселенців у Селидовому відкрили гуртожиток - Фото №7

 

Врятована з-під завалів

 

Серед мешканців гуртожитку – 71-річна Олена Ведькал. Жінка раніше жила в селі Новобахмутівка колишнього Ясинуватського району. Тепер в неї нема будинку, через пряме влучання хата розвалилась , а поранену осколками пенсіонерку військові привезли до Селидового. Це було в червні.

Спочатку Олена Миколаївна лікувалась у хірургії Селидівської лікарні. Коли виписали, пішла жити до дитсадка. А після завершення ремонту в гуртожитку переїхала в нову кімнату. Поки мешкає сама, чекає на сусідку.

 

Для переселенців у Селидовому відкрили гуртожиток - Фото №8

 

«З дома встигла схопити документи та взяти щось перевдягтись – і все. Тепер у селі не залишилось жодної вцілілої хати, – плаче жінка. – Певний час через бойові дії село було закрите на в’їзд та виїзд, ми там не отримували пенсію. Свою пенсію отримала вже тут, у Селидовому».

 

Для переселенців у Селидовому відкрили гуртожиток - Фото №9

 

Умови проживання в гуртожитку жінку цілком влаштовують, їй подобається. Купила собі маленьку електроплиту, щоб не чекати коли звільняться в кухні пічки, та трохи тарілок. Місцеві люди принесли чайник, сковорідку, каструлю. Завдяки гуманітарці має тепер одяг.

«Головне, що в Селидовому тихо. Сподіваюсь, так і буде», – каже жінка, яка щиро вдячна за прихисток та своєчасну медичну допомогу.

 

Фото надані Світланою Чмур

Ольга Нікуліна, “ЗмІнИ.Схід”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика