Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз

3882
коментарі відсутні

Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз

Вимушено переміщені особи, які залишили свої домівки в окупованих Донецькій і Луганській областях та в анексованому Криму, все більше інтегруються в тих громадах, куди вони переїхали. Як показує опитування, за минулий рік зросла кількість ВПО, які пов’язують своє майбутнє з новим місцем проживання. Цілком природно, що ці люди хочуть впливати на життя громади – в тому числі, шляхом участі у місцевих виборах. Як раз такого права вони зараз позбавлені.

Як змінюється ставлення переселенців до своїх виборчих прав, та як повернути їм право голосу, обговорювали в Антикризовому медіа-центрі. Надія Пашкова, старша координаторка проектів Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні, презентувала ключові результати опитування переміщених осіб. Тетяна Дурнєва, виконавча директорка ГО “Громадський Холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”  розповіла про адвокаційну кампанію “Кожен голос впливає” на підтримку законопроекту №6240 щодо виборчих прав ВПО.

“Кількість ВПО, які бажають залишитися в новій громаді, порівняно з минулим роком, виросла на 8 відсотків. Одночасно, на 17 відсотків зменшилася кількість ВПО, які бажають повернутися у свої громади, коли вже завершиться весь процес і будуть збережені усі умови безпечного повернення. Тому, як бачимо, значна частина ВПО за чотири роки облаштувала побут і життя на новому місті, вони вже інтегрувалися у місцеві громади, і пов’язують своє майбутнє з тими громадами, де вони проживають”, – повідомила Надія Пашкова.

Дослідження проводилося в областях України, де проживають переселенці, пропорційно кількості зареєстрованих ВПО. Всього було проведено 2048 інтерв’ю, з яких 659 та 374 опитаних  – у Донецькій та Луганській областях відповідно, де найбільше переселенців.

Так, в розрізі своїх планів на майбутнє переміщення на варіант “залишитися в новій громаді” 26% опитуваних відповіли “цілком згодні”, ще 10% – “скоріше згодні”. При цьому, варіант “повернутися у свій колишній дім, тільки якщо ситуація покращиться і будуть усі умови для мого безпечного повернення” обрали 28%, що на 17% менше, ніж результати аналогічного опитування минулого року.

При цьому, 64% опитаних ВПО заявили, що вони повністю інтегрувалися в ті громади, в яких вони проживають.

“Повністю інтегрувалися – це знають, де що знаходиться, вони знайшли роботу, їх діти пішли в школу, дитсадки, в когось можливо народились діти, з’явилися якісь нові соціальні зв’язки тощо”,- зазначила Надія Пашкова.

Показово, що 44% респондентів вважають себе активними членами своєї нової громади. І ця динаміка зросла. На 5% більше вважають, що вони повністю інтегрувалися, і на 3% більше почали вважати себе активнішими членами громади, в якій проживають.

Згідно з результатами досліджень, майже 50% опитаних ВПО також висловили готовність голосувати на майбутніх загальнонаціональних виборах. Крім того, 69% хочуть голосувати в тих громадах, де вони живуть зараз.

Однак, через неврегульованість законодавства, внутрішньо переміщені особи п’ятий рік не можуть скористатися одним із базових конституційних прав громадянина. Майже 4% українських виборців залишаються без права голосу на місцевих виборах та в одномандатних округах на виборах до Верховної Ради.

“Ще в 2016 році був розроблений проект закону, яким передбачається можливість голосування переселенців на всіх виборах шляхом зміни виборчої адреси, без зміни реєстрації у паспорті. З березня 2017 року законопроект № 6240 знаходиться у Верховній Раді, але документ досі не був розглянутим навіть у першому читанні. Таким чином частина громадян позбавлена можливості брати участь в управлінні державними справами на національному та місцевому рівнях, що суперечить міжнародним стандартам і Конституції України”, – повідомила Тетяна Дурнєва.

Щоб якось вплинути на парламентарів, депутати деяких місцевих рад звертаються до Верховної Ради щодо усунення правової колізії та підтримки законопроекту №6240. В переліку таких міст, які намагаються посприяти новим мешканцям своєї громади, Маріуполь, Добропілля, Херсон, Вінниця та інші. Нажаль, Краматорська міськрада поки що розробила відповідний проект рішення, але на голосування поки що не виносила.

“Сподіваємось, що краматорські депутати найближчим часом ухвалять таке звернення. Влада на місцях, яка прийняла переселенців у свої громади, повинна продемонструвати намагання захистити права своїх нових містян, які тут працюють, створюють нові робочі місця, лікують чи вчать громадян”, – наголосила Тетяна Дурнєва.

Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз - Фото №1

Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз - Фото №2

Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз - Фото №3

Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз - Фото №4

Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз - Фото №5

Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз - Фото №6

Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз - Фото №7

Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз - Фото №8

Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз - Фото №9

Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз - Фото №10

Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз - Фото №11

Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз - Фото №12

 

Дві третини переселенців хочуть голосувати в громадах, де живуть зараз - Фото №13


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика