«Культурна столиця» у Дніпрі перетворилася на гуманітарну столицю для переселенців

4167
коментарі відсутні

«Культурна столиця» у Дніпрі перетворилася на гуманітарну столицю для переселенців

Житло, харчування, одяг, медичний огляд, психологічні та юридичні консультації – все це отримують люди, які мусили втікати від війни та знайшли прихисток у місті Дніпро.


Саме сюди прибувають евакуаційні поїзди з Покровська Донецької області. Саме тут спершу опиняються розгублені, залякані переселенці, які не знають, куди їхати далі та що їх чекає на новому місті.

Тож вкрай важливо підтримати людей на першому етапі їхнього нового життя. Розуміючи це, міська програма «Культурна столиця» (скорочено її називають КУСТ) змінила напрямок діяльності та організувала потужний гуманітарний штаб.

Для розміщення переселенців використали всі свої будівлі та приміщення. Відкрили декілька шелтерів, їдалень, залучили до роботи волонтерів з-поміж місцевих жителів та самих переселенців, налагодили зв’язки з міжнародними та вітчизняними гуманітарними організаціями.

 

Працюють з першого дня війни

 

До початку великої війни міська програма «Культурна столиця» займалася проведенням та підтримкою різноманітних мистецьких заходів у Дніпрі. Однак після повномасштабного нападу росії довелося повністю переформувати свою роботу.

Вже 26 лютого, на третій день після початку гарячої фази бойових дій, на місцевих сайтах з’явилося оголошення про відкриття на базі «КУСТ» штабу допомоги населенню: переселенцям з інших міст та дніпрянам, які опинилися у складних обставинах.

Майже одразу до будівлі, де раніше проходили концерти та музичні сейшени, заїхали перші переселенці. До того часу волонтерський штаб вже був заповнений матрацами, постільною білизною, одягом, засобами особистої гігієни, їжею. Все це принесли небайдужі дніпряни. Тож те, чого першочергово потребували переміщені люди, було їм забезпечено.

 

«Культурна столиця» у Дніпрі перетворилася на гуманітарну столицю для переселенців - Фото №1

Без зайвого комфорту, але місця для ночівлі були обладнані у короткий термін

 

Але спальне місце – далеко не все, що потрібно переселенцям. У підходящих приміщеннях концерт-холу швидко облаштували декілька вбиралень, душ, поставили пральну машину.

 

«Культурна столиця» у Дніпрі перетворилася на гуманітарну столицю для переселенців - Фото №2

Кафе перетворили на їдальню, в якій двічі на день годують людей

 

Пізніше облаштували ще декілька прихистків в інших місцях. Один шелтер відкрили у колишньому готелі «Жовтневий», другий – у приміщенні телетеатру. Також розміщують людей в офісних приміщеннях, які надали місцеві підприємці.

 

Повний цикл допомоги від «КУСТ»

 

З того моменту, як люди потрапляють до штабу «Культурна столиця», вони перед усім отримують місце для ночівлі. Приймають усіх без виключення, якщо, звісно, є вільні місця. Зараз у шелтерах проживають 340 осіб. Скільки, вони там перебуватимуть, залежить від самої людини. Ніхто їх звідти не вижинає.

«Всі, хто живе у шелтерах, отримує дворазове гаряче харчування, гігієнічні засоби, одяг. Також їм надають психологічну підтримку, юридичні консультації та базову медичну допомогу. У разі, якщо виникають специфічні потреби зі здоров’ям, людину спрямовують до медзакладів міста», – повідомила Ірина Бондаревська, координаторка штабу «КУСТ».

Люди, які втекли від війни, зазвичай не мають самого необхідного, адже виїжджали з дому з однією валізою чи сумкою. На новому місці їм потрібно все – від одягу та взуття до рушників та дитячих іграшок. Усім цим переселенців забезпечують небайдужі дніпряни, які приносять необхідні речі та продукти для приготування їжі.

 

«Культурна столиця» у Дніпрі перетворилася на гуманітарну столицю для переселенців - Фото №3

Банк одягу у штабі «КУСТ»

 

Час від часу на сторінках штабу у соцмережах з’являються оголошення про нагальні потреби. На них відгукуються жителі Дніпра, підприємці місцеві та з усієї країни, волонтерські організації, у тому числі – міжнародні. Допоки існує така потужна синергія та завзятість людей, які працюють у штабі «Культурна столиця», вимушені переселенці у Дніпрі не будуть покинуті напризволяще.

Додаткову інформацію щодо роботи штабу «Культурна столиця» можна отримати за телефоном 050-322-34-00, а також на офіційних сторінках проєкту у Telegram та Facebook.

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

Фото: програма «Культурна столиця»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика