Мала приватизація в умовах війни: Уряд підтримав приватизацію держпідприємств

8796
коментарі відсутні

Мала приватизація в умовах війни: Уряд підтримав приватизацію держпідприємств

Мала приватизація потрібна саме зараз через велику кількість релокації бізнесу в Україні

 

Верховна Рада України ухвалила закон про спрощення приватизації та сприяння релокації бізнесу. На думку політиків, саме зараз потрібно було дозволити малу приватизацію державних підприємств, оскільки велика кількість бізнесу переміщується у більш безпечні регіони.

Про це повідомила голова «Слуги народу» Олена Шуляк в ефірі телемарафону.

«Якщо взяти статистику і подивитись, скільки у держави взагалі державних підприємств, то їх майже 4 тис., з них майже половина на сьогодні не працює. Враховуючи те, що здійснюється релокація підприємств у західну частину нашої країни, можливо саме такі (державні – ред.) підприємства і будуть в нагоді для нового розміщення бізнесу та для нових промислових майданчиків», – сказала вона.

 

Читайте також: Релокація бізнесу: як врятувати, вивезти та зберегти підприємство

 

Мала приватизація стосується невеликих державних підприємств

 

За словами Шуляк, йдеться про невеликі державні підприємства. Наприклад, сільськогосподарського призначення або старі заводи, які не працюють й мають великі борги перед державою.

Вона зазначила, що окрім того, потрібно сприяти бізнесу. Тобто, підприємці можуть займати ці промислові майданчики й розглянути можливість їх перезапуску та використання для релокованих підприємств.

«Якщо ми говоримо про релокацію, то дуже складно знайти відповідний майданчик, щоб він був зручно розташований. Щоб там також були під’їзні шляхи та налагоджене транспортне сполучення. Тому, я сподіваюся, що серед цих 4 тис. підприємств державних знайдуться ті, що будуть цікаві українському бізнесу, який переїжджає зараз», – сказала народна депутатка.

 

Дивіться також: АКМЦ-online:Телеміст: «Бізнес сходу в умовах війни: виклики, релокація та відновлення»

 

Водночас Шуляк наголосила на тому, що у проголосованому парламентом законопроєкті не йдеться про велику приватизацію (коли підприємство може коштувати більш ніж 250 млн грн.) Мова йде виключно про малу приватизацію підприємств.

«Якраз така (велика – АКМЦ) приватизація цим законом заборонена. Вона буде тільки після того, коли буде наша перемога, коли закінчиться війна», – підкреслила Шуляк.

Нагадаємо, що 28 липня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №7451 щодо спрощення приватизації, у тому числі для сприяння релокації підприємств. Обговорення документа тривало майже 3 години.

Уряд також затвердив перелік 420-ти державних підприємств, які будуть передані до управління Фонду держмайна для подальшої приватизації та для ліквідації.

 

Мала приватизація в умовах війни: Уряд підтримав приватизацію держпідприємств - Фото №1

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика