Переселенці та їх діти у фокусі уваги Платформи «Перспектива» на Полтавщині

5633
коментарі відсутні

Платформа сталого розвитку «Перспектива»

Громадська організація Платформа сталого розвитку «Перспектива», що працює у Новоселівській громаді Полтавської області, на час війни переформувала свою діяльність.


Активісти об’єдналися у мирному 2020 році та розгорнули роботу, спрямовану на економічний, екологічний, культурний та соціальний розвиток громади. Тобто усім тим, що створює добробут її жителів.

Коли почалася повномасштабна війна, Платформа «Перспектива» змінила напрямок та сфокусувалася на допомозі переселенцям, які масово прибували до Новоселівської громади.

«Терміново потрібно було облаштувати прихистки, забезпечити людей їжею, зібрати необхідні речі – постільне, рушники, одяг, взуття, засоби гігієни тощо. Ми швидко знайшли національні та міжнародні благодійні організації, які без зволікань підтримали нас. Також відгукнулися місцеві підприємці, наші знайомі, звичайні мешканці громади. Кожен допомагав чим міг. Налагодили комунікацію з місцевою владою. Як наслідок, кожна людина, яка врятувалася від війни у нашій громаді, отримала належний захист та піклування», – розповіла Юлія Попова, голова організації.

Ця робота щодо забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб не припиняється та триває вже п’ятий місяць. Утім зараз, окрім матеріальної складової, активісти Платформи «Перспектива» значну увагу приділяють моральній та психологічній підтримці переселенців. Дорослих та дітей залучають до спільних справ і заходів, що відбуваються у Новоселівській громаді.

 

Активність на благо ВПО

 

Для того, щоб мати можливість допомогти якомога більшої кількості людей, організація бере участь у грантових конкурсах та виборює перемогу. Так залучають ресурси міжнародних донорів, завдяки яким вдається покращити умови проживання вимушених переселенців.

 

Переселенці та їх діти у фокусі уваги Платформи «Перспектива» на Полтавщині - Фото №1

 

«У рамках одного з проєктів – «Волонтерство під час війни» – за грантові кошти ми придбали найнеобхідніше для ВПО, що проживають в громаді. Серед іншого – матраци, комплекти постільної білизни, пледи, рушники, дитячі памперси, шампуні, засоби для миття посуду, прання одягу і білизни, електричні чайники. Також закупили значну кількість продуктів довготривалого зберігання – крупи, борошно, олію, чай, каву, цукор, сіль, консерви, печиво тощо», – перелічила Юлія Попова.

В середини червня, в рамках Ініціативи «Shelter Ukraine», була затверджена ще одна заявка Платформи «Перспектива» для розв’язання гуманітарних проблем цивільного населення в умовах війни. Отримані кошти спрямовують на облаштування центрів перебування внутрішньо переміщених осіб.

«Питання поселення є ключовим для людей, які змушені були залишили рідні міста, рятуючись від війни. Тому ми тісно співпрацюємо з місцевою владою, намагаючись створити їм комфортні умови для проживання», – зазначила Юлія.

 

Переселенці та їх діти у фокусі уваги Платформи «Перспектива» на Полтавщині - Фото №2

 

Для центрів компактного перебування придбали мікрохвильовки, праски, матраци, напольні стійки для одягу, столові прибори. Також забезпечили ВПО продуктами харчування, товарами першої необхідності та засобами гігієни.

 

Найуразливіші на цій війні – діти

 

Малеча та підлітки, які пережили обстріли та через війну полишили свої домівки, здебільшого налякані, розгублені та почуваються самотніми на новому місці. Тому активісти платформа «Перспектива» спрямовують багато зусиль на те, щоб допомогти дітям пережити стрес, побороти власні страхи та потоваришувати з однолітками.

«Найкреативніша членкиня нашої організації Юлія Загреба разом з працівниками відділу культури Новоселівської громади залучає дітей переселенців до всіх творчих, культурних і спортивних активностей, що проходять у нас. Багато з них відвідують наші гуртки та студії, які влітку не припинили свою роботу. Кожного дня в селах громади проводиться якийсь захід. Маленькими групами з міркувань безпеки, але завжди за участю малечі та підлітків з-поміж ВПО», – підкреслила голова організації.

На свято Івана Купала в Рунівщині місцеві діти разом з дітьми переселенців  відтворювали давні обрядові дійства: і пісні співали, і хоровод водили, і віночки плели та у річку пускали. А ще смакували традиційну українську кашу.

 

Переселенці та їх діти у фокусі уваги Платформи «Перспектива» на Полтавщині - Фото №3

 

Два дні поспіль діти-переселенці з Новоселівської громади відпочивали у мальовничій Садибі розваг «Точка збору», грали у волейбол та командні ігри.

Розважальна програма, свіже повітря та фізичні активності зробили свою справу – всі задоволені, переповнені враженнями та позитивними емоціями.

 

Переселенці та їх діти у фокусі уваги Платформи «Перспектива» на Полтавщині - Фото №4

 

В селі Рунівщина малеча вчилася готувати «Рогалики по Рунівщинськи». З чудовим настроєм діти Новоселівської громади і ВПО переймали досвід приготування смаколиків, що передається від покоління до покоління. Учасники майстер-класу не тільки дізналися унікальний рецепт, а ще й смакували власноруч виготовленою випічкою.

 

Переселенці та їх діти у фокусі уваги Платформи «Перспектива» на Полтавщині - Фото №5

 

У гуртках декоративно-прикладного мистецтва діти виготовляють сувеніри,  обереги і листівки. Ці вироби потім передають нашим захисникам на передову. Також займаються у театральної студії «Золотий ключик», де опановують театральне мистецтво в ігровій формі, з переодяганнями та перевтіленнями.

З дітьми різних вікових груп часто проводять турніри з настільних ігор, руханки на свіжому повітрі та спортивні змагання.

 

Переселенці та їх діти у фокусі уваги Платформи «Перспектива» на Полтавщині - Фото №6

 

Синергія громадськості та влади

 

В рамках проєкту «Шелтер» та за ініціативи Платформи «Перспектива» був проведений круглий стіл за участі внутрішньо переміщених осіб з Луганської, Донецької, Харківської областей, керівництва і працівників Новоселівської сільської ради, а також представників БФ «Карітас Полтава».

Говорили про проблеми переселенців, що кого турбує, яка допомога потрібна. Працівники сільради розповіли про діяльність на користь ВПО по своїх напрямках – проживання, гуманітарна допомога, освіта для дітей, дозвілля, спортивні та культурно-масові заходи тощо.

Алла Раковецька запропонувала допомогу з боку БФ «Карітас Полтава» у вигляді продуктових та гігієнічних наборів, психологічної підтримки і консультацій, грошових виплат, а також юридичних консультацій та супроводу.

Очільник громади Євген Бова підсумував інформацію та всі разом напрацювали план подальших дій. Зокрема, щодо створення спільних груп у Вайбері та Телеграмі. В них включать співробітників сільради та переселенців, щоб забезпечити безпосередню комунікацію та швидке вирішення виникаючих проблем.

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

Фото: Платформа сталого розвитку «Перспектива»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика