Підписано закон, який затверджує механізм оцінювання знань, отриманих на ТОТ

91186
коментарі відсутні

Підписано закон, який затверджує механізм оцінювання знань, отриманих на ТОТ

Для громадян з тимчасово окупованих територій України схвалено механізм підтвердження результатів їхнього навчання.

Відповідний законопроєкт №9591 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України» підписав президент Володимир Зеленський.

У документі ідеться, що українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях й здобули там освіту, зможуть підтвердити свій рівень знань, пройшовши атестацію. Це допоможе розпочати або продовжити навчання на території інших регіонів України.

Перелік освітніх закладів, які проводитимуть таку атестацію, а також перелік спеціальностей, за якими проведення атестації допускатися не буде, буде визначено урядом. Результати навчання можуть бути визнані в обсязі не більше 75% від загального обсягу освітньої програми.

Згідно з текстом закону, навчання відбуватиметься коштом державного або місцевого бюджету з наданням місця в гуртожитку.

Читайте також: Навчання, дозвілля та соціалізація: МОН створило карту цифрових освітніх центрів

Чому був прийнятий законопроєкт про визнання результатів навчання на ТОТ?

 

Законопроєкт ще наприкінці листопада прийняла Верховна Рада, аби вирішити проблему з визнанням освіти, здобутої на тимчасово окупованих росією територіях України.

«Ми не визнаємо дипломи, видані на окупованих територіях, але ми можемо визнати знання людей, які їх там здобули, переїхали на підконтрольну територію і хочуть будувати життя тут», – зазначив народний депутат, член Комітету з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук.

За його словами, це має стати сигналом для людей, що вони зараз можуть переїхати чи чекати на деокупацію. При цьому їм не доведеться «перенавчатися з нуля».

«Посил законопроєкту дуже простий: Крим — це Україна, Донбас — це Україна. Є українці, які зараз перебувають під окупацією і здобули якісь знання, ці знання можуть бути визнані на підконтрольній території України. Можуть бути визнані кваліфікації на рівні професійної освіти, на рівні вищої освіти — до 75%, якщо ці знання не стосуються певних категорій — військового права, військової науки, педагогіки тощо. Цей механізм закладений у законопроєкті», — додав Грищук.

Таку ініціативу Мінреінтеграції підтримували й правозахисники у спільному зверненні.

Зокрема, директорка з адвокатури Центру прав людини ЗМІНА Альона Луньова заявляла, що прийняття такого документа свідчить про впевненість держави у звільнених та повернених територіях, які багато років перебували в умовах окупації.

«Визнавати окремі документи, видані на окупованих територіях, нам все одно рано чи пізно істотно. Бо інтегрувати людей без цього неможливо. Це знак, що держава бачить перспективи деокупації цих територій», – вважає Луньова.

У коментарі Тижню, громадська організація Донбас SOS отримує дзвінки на гарячу лінію з проханням допомогти із атестатами чи дипломами, отриманих на ТОТ, оскільки люди мають проблеми у подальшому навчанні чи роботі на підконтрольних територіях.

«Наразі вони приїхали на підконтрольну територію. Медики, бухгалтери, програмісти, економісти, менеджери та інженери. Вони хочуть працювати в своїй країні, приносити користь та бути її частиною. Перешкода – відсутність процедури підтвердження кваліфікацій, знань та умінь, які вони хочуть застосувати, працюючи в Україні», – прокоментували активісти.

Читайте також: Медичну довідку для зарахування до закладу освіти можна отримати у сімейного лікаря


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика