Проліска на Полтавщині підтримує переселенців у місцях компактного проживання

10474
коментарі відсутні

Проліска на Полтавщині підтримує переселенців у місцях компактного проживання

Гуманітарна місія «Проліска» на Полтавщині докладає великих зусиль, щоб евакуювати людей з охоплених війною регіонів та підтримує їх новому місці проживання

Від початку великої війни Полтавська область прийняла велику кількість вимушених переселенців. Багато з них виїхали з охоплених війною Донецької та Луганської областей. Люди лишали свої домівки поспіхом, прихопивши мінімум речей. Через бойові дії та зміну місця проживання майже всі переміщені особи втратили роботу та джерело доходу.

З цієї причини вони не можуть самостійно винаймати житло та оселяються у центрах компактного проживання. Місцева влада, яка має опікуватись такими прихистками, з об’єктивних причин не в змозі у повному обсязі задовольнити всі потреби нових жителів громади. Тоді на допомогу приходять благодійні організації.

Яскравим прикладом є гуманітарна місія «Проліска», яка докладає великих зусиль, щоб евакуювати людей з охоплених війною регіонів. А потім підтримує переселенців на їх новому місці проживання.

Новий дім – Довгалівська школа

Сорок вимушених переселенців з Донеччини, Луганщини, Харківщини знайшли прихисток у місці компактного проживання, що був облаштований у Довгалівській школі Миргородської громади. Цією локацією, з поміж інших, опікуються співробітники підрозділу Проліска – Полтава.

Щодня вони долають сотні кілометрів, щоб забезпечити комфортне проживання внутрішньо переміщеним особам та задовольнити їх нагальні потреби.

Доволі часто представники Проліски відвідують мешканців у Довгалівській школі, які їх вже добре знають і завжди зустрічають із посмішкою. Окрім гуманітарної допомоги, переселенці отримують також інші послуги.

Проліска на Полтавщині підтримує переселенців у місцях компактного проживання - Фото №1

«Цього разу для 40 внутрішньо переміщених осіб передали необхідні спальні приладдя, сонячні лампи та засоби особистої гігієни від UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні. Також видали великі пакети гігієни для кожної сім’ї окремо. Переселенці були безмежно вдячні та здивовані кількості допомоги, яку їм привезли. Паралельно проведено інформування щодо соціального супроводу та соціальних послуг, які надаються нашою організацією. Всі, хто виявив бажання, мали змогу поспілкуватись з психологом місії», – розповіли в організації.

Дорослі проблеми у дитячому таборі

Полтавський обласний дитячий табір «Маяк» під час повномасштабної війни був перепрофільований і тепер служить прихистком для багатьох переселенців. Наразі на базі табору проживає 55 осіб, які евакуювались із різних куточків України. Ці люди не встигли взяти із собою навіть найнеобхідніше. Серед них особи похилого віку, багато родин з дітьми й всі вони потребують допомоги.

Тож Проліска на Полтавщині також взяла їх під свою опіку. Зокрема, під час відвідання табору співробітники місії виявили нагальну потребу в необхідних для комфортного проживання спальних приладдях та засобах гігієни.

Проліска на Полтавщині підтримує переселенців у місцях компактного проживання - Фото №2

Під час наступного візиту Проліска передала для мешканців центру компактного проживання засоби гігієни, набори посуду, матраци, подушки, спальні каремати та сонячні лампи від UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні.

«З нами завжди в команді працюють психологи, тож доки йде процес розвантаження гуманітарної допомоги, у них є можливість надати індивідуальні чи групові консультації дорослим. А також запропонувати підліткам заняття, що знижують рівень психоемоційної напруги та розвивають комунікаційні навички», – зазначили у місії.

Читайте також: Волонтери «Проліска» вивозять людей з-під обстрілів та допомагають тим, хто залишився

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

Фото: Гуманітарна місія Проліска


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика