«Проліска» вивозить людей з пекла та піклується про них на новому місці – історії переселенців з Донеччини 

22454
коментарі відсутні

ГМ «Проліска» вивозить людей у безпечні регіони

ГМ «Проліска» вивозить людей у різні куточки України – вивчають проблеми, з якими стикаються переміщені особи, та допомагають їх розв’язати.

 

Майже десять тисяч цивільних громадян з початку повномасштабної війни в Україні змогли виїхати у безпечні регіони завдяки щоденній кропіткій роботі гуманітарної місії «Проліска». Співробітники організації не тільки займаються евакуацією людей, а також супроводжують їх на нелегкому шляху до мирного життя.

Зазвичай евакуаційні потяги з Донецької області прибувають до станції Дніпро. Тут на вокзалі щодня чергують представники «Проліски». Вони зустрічають втомлених і розгублених переселенців, які їдуть хто по одному, хто цілими родинами, та у більшості не знають, що їм робити далі.

Волонтери підказують, як пересісти на евакуаційні потяги, що прямують до інших регіонів, консультують щодо пошуку житла, отримання грошової допомоги, соціальних виплат тощо. Для матерів з дітьми, осіб з інвалідністю, літніх людей «Проліска» надає автомобіль, який довозить людей до місця тимчасового перебування.

Проліска» вивозить людей та не припиняє роботу місії з тими переселенцями, котрі знайшли постійний прихисток у більш безпечних регіонах. Кожного дня співробітники «Проліски» виїжджають у різні куточки України – вивчають проблеми, з якими стикаються переміщені особи, та допомагають їх розв’язати.

Зокрема, поліпшують побут переселенців у сотнях місць компактного проживання, надають гуманітарну допомогу, психологічну підтримку, за потребою відновлюють втрачені документи. Кожна ситуація – це невигадана історія людей, які вирвалися з пекла та починають нове життя на новому місці.   

 

З Майорська на Вінниччину 

 

Наталя Іванівна з Майорська все трудове життя пропрацювала на залізниці. Вже була на пенсії, коли почався збройний конфлікт 2014 року. Жінка не могла залишатись осторонь проблем односельців та вирішила волонтерити – допомагала людям виживати в умовах війни. Команда «Проліски» давно знайома з активною громадянкою, яка довго не наважувалась виїжджати з постійно обстрілюваного прифронтового селища.   

 

«Проліска» вивозить людей з пекла та піклується про них на новому місці – історії переселенців з Донеччини  - Фото №1

 

«Я не хотіла виїжджати, адже залишилися літні люди, які не виживуть без підтримки. Я радію, що вдалося евакуювати останню дитину, шестирічну дівчинку. Нещодавно у мій будинок влучила міна, пів дому зруйновано, мої діти сказали: мамо, тікай, у тебе шість онуків. Мене та ще дев’ятьох майорців підібрали волонтери й вивезли до потяга. Тепер я тут, у селі Сутиски на Вінниччині. Я буду продовжувати волонтерити, допомагати людям», – передає «Проліска» слова пані Наталі.

Оскільки жінка виїжджала з рідного селища поспіхом, а свої всі свої речі залишила нужденним у Майорську, команда «Проліски» допомогла їй зимовим одягом.

 

Врятував з Соледару жінку та хвору матір

 

Сергій виїхав з Соледару разом з дружиною Тетяною та немобільною матір’ю. Як він виразився – «сів у останній вагон».

«В місті останнім часом гаряче, обстріли йдуть зі всього що можна уявити. Зачинилися магазини, соціальні установи. Багато хто втратив роботу. Зачинилися шахти, зупинилися підприємства. На жаль будинок наш згорів, пару прильотів та й все, мінус автівка, гараж, будинок… Дякуватиме Богові що самі живі залишилися. Я витягував мати та дружину з-під завалів», – розповів чоловік волонтерам «Проліски».

 

«Проліска» вивозить людей з пекла та піклується про них на новому місці – історії переселенців з Донеччини  - Фото №2

 

Після цього родина вирішила виїжджати. Волонтери вивезли евакуаційним рейсом та допомогли оселитися у місці компактного проживання у Дніпрі. Виявилось, що в Сергія загубився документ, необхідний для переоформлення пенсії, яку вся родина отримувала через Укрпошту. До поселення, де мешкала родина, запросили спеціалістів банку та Пенсійного Фонду, які допомогли змінити спосіб виплати пенсій.

 

Читайте також: «Проліска» допомагає переселенцям зі сходу у Дніпрі

З квартири у Гірнику – в село

 

Наталя виїхала з міста Гірник що на Донеччині ще у квітні. Евакуювалися всією родиною – вона, чоловік, син, мама та свекруха. Евакуаційними шляхами потрапили у Вінницьку область, у село Вахнівка. Переселенцям довелося навчитися господарювати на присадибній ділянці, а тут ще чоловік захворів.   

 

«Проліска» вивозить людей з пекла та піклується про них на новому місці – історії переселенців з Донеччини  - Фото №3

 

«Ми все життя жили у квартирі, тому мені звісно важко господарювати у селі, але я вчуся. Весною у селі люди дали насіння, ми засадили город. Сьогодні, як раз копаємо картоплю. Нас підтримує місцева громада. Роботу чоловік втратив, потім пережив операцію, зараз доведеться робити групу інвалідності. Поки доглядала за ним, не могла працювати, зараз шукаю будь-який підробіток онлайн, адже в селі немає роботи. Молодший син мав йти в перший клас, але можемо почекати ще рік, підемо у наступному і сподіваюся у мирний час і у справжній клас. Готуємося до зими та сподіваємося на краще», – розповіла жінка волонтерам «Проліски».

Дізнавшись потреби родини, команда місії підключила міжнародну організацію Aгентство ООН у справах біженців в Україні. Через неї були надані необхідні речі – матрац, подушку, ковдру, рушник, набір посуду.

 

Проліска» вивозить людей: велика родина ромів зі Слов’янська

 

Співробітники гуманітарного центру Проліска-Полтава надали допомогу у поселенні сім’ї ромів. Люди вирвались з-під обстрілів Слов’янська, де на сьогодні немає води та газу. При собі мали лише речі першої необхідності. Опинившись на Полтавському залізничному вокзалі, вимушені переселенці не знали, що їм далі робити, куди їхати. 

 

«Проліска» вивозить людей з пекла та піклується про них на новому місці – історії переселенців з Донеччини  - Фото №4

 

За сприяння «Проліски» родину привезли до Гоголівської територіальної громади, де поселили у приватний будинок. 

 

З Дружківки до сина у Суми

 

Ольга Павлівна зустріла велику війну у Дружківці, де вона прожила все своє життя. І хоча у місті були постійні перебої з водою, електрикою, не було газу, майже не працювали магазини, соціальні установи, жінка довго не наважувалась покидати власну домівку. Утім з наближенням холодів зрозуміла, що зимувати без опалення буде дуже важко.

 

«Проліска» вивозить людей з пекла та піклується про них на новому місці – історії переселенців з Донеччини  - Фото №5

 

Донька жінки ще у березні евакуювалась до Вінниці, а син потрапив на інтернатуру до міста Суми. Саме він вмовив мати евакуюватись. Ольга Павлівна приїхала до Сум, маючи з речей лише одну маленьку сумочку, бо більше речей не дозволили брати в евакуаційний автобус. Тому в повному розумінні потребувала «всього». За допомогою звернулася на гарячу лінію гуманітарного центру Проліска-Суми та отримала кухонний набір, простирадло, матраци, подушки.

 

Читайте також: «Проліска» вивозить людей з прифронтових громад Донеччини

«Проліска» вивозить людей з Нью-Йорка у Джулинку

 

Майя Антонівна мусила тікати зі славнозвісного селища Нью-Йорк на Донеччині, яке тривалий час знаходилося на лінії зіткнення. І хоча в останні роки життя в родині почало налагоджуватись, велика війна зруйнувала всі плани. Жінці довелося покинути все, що було так дорого всі ці роки. Першими виїхали її свати, які родом з Вінницької області, а потім до них поїхала й Майя з онуками. Родину переселенців прихистила Джулинська громада Вінницької області.

 

«Проліска» вивозить людей з пекла та піклується про них на новому місці – історії переселенців з Донеччини  - Фото №6

 

У Джулинській громаді наразі мешкає майже двісті вимушених переселенців з різних районів, постраждалих від бойових дій. Тому представники «Проліски» часто навідуються сюди з допомогою від Aгентства ООН у справах біженців в Україні. Цього разу допомогу отримала й пані Майя – набор посуду, матраци, подушки, ковдри, рушники.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

Фото: Гуманітарна місія «Проліска»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика