«ВОНА хаб» в Ужгороді втілює в життя кар’єрні мрії переселенок

48271
коментарі відсутні

«ВОНА хаб» в Ужгороді втілює в життя кар’єрні мрії переселенок

Кар’єрний хаб «ВОНА хаб» допомагає знайти роботу жінкам, які опинилися у складних життєвих обставинах. За вісім місяців роботи до хабу звернулося понад 600 жінок і дівчат з питанням допомоги у пошуку роботи, багато з них були працевлаштовані. У фокусі уваги підрозділу – жінки-переселенки, постраждалі від домашнього та гендерно зумовленого насильства, жінки з інвалідністю, багатодітні.

«ВОНА хаб» – це проєкт, що реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA). В Ужгороді партнером проєкту є громадська організація «Неємія».

«Символічна назва – «ВОНА» – це абревіатура з чотирьох слів: вільна, окрилена, незалежна, амбітна. У хабі жінок вчать, як стати вільною, віднайти в собі сили, щоб змінити життя на краще. Це окриляє та вселяє впевненість. Допомагають опанувати нову професію або підвищити кваліфікацію, що допомагає стати незалежною як від обставин, так і фінансово. Втім не зупинятись на досягнутому та мати амбіції для зростання», – пояснила Леся Бондаренко, менеджерка з комунікації і зв’язків з громадськістю ГО «Неємія».

 

Історії успіху клієнток «ВОНА хаб»

 

Знайти роботу переселенцям у незнайомому місті не проста справа. Тим паче якщо економіка регіону відрізняється від тієї, звідки приїхали люди. Не є винятком і Закарпатська область, яка прийняла близько 400 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Час плине, війна не закінчується, тож люди намагаються у нових громадах почуватися впевнено та прагнуть фінансової незалежності. Дуже добре, коли є фахівці, які допомагають здійснити кар’єрні мрії. В ужгородському підрозділі «ВОНА хаб» розповіли декілька історій жінок-переселенок, якім знайшли гідну роботу.

Пані Людмила – двічі переселенка. У 2014 році мусила залишити рідний населений пункт у Донецькій області і переїхати з родиною до Харкова. Торік свій дім довелося покинути знову, а разом із ним і роботу, і навчання. Людмила за фахом юристка, працювала в адвокатському бюро, паралельно вступила в аспірантуру та займалась викладацькою діяльністю. Війна зруйнувала всі плани. Жінці довелося розпочинати на новому місці все заново.  

 

«ВОНА хаб» в Ужгороді втілює в життя кар’єрні мрії переселенок - Фото №1

Клієнтка «ВОНА хаб» Людмила на новому робочому місці

 

В Ужгороді Людмила спочатку доєдналася до лав волонтерів, однак розуміла, щоб вижити потрібно заробляти гроші. Як раз влітку минулого року відкрився кар’єрний «ВОНА хаб». Жінці запропонували вакансію головного адміністратора у приватному готельно-ресторанному комплексі. Її досвід роботи з людьми став у пригоді на новому місці роботи. Однак на цьому Людмила не зупиняється. За пропозицією кар’єрних радниць «ВОНА хаб» пройшла курси з просування реклами у соціальних мережах та навчилась працювати у графічному редакторі «Canva».

Ще одна колишня клієнтка – Алла Лисенко – стала кар’єрною радницею «ВОНА хабу» в Ужгороді. До війни жінка працювала в Харкові в Пенсійному фонді, згодом змінила напрямок діяльності та розпочала власну справу фотографині. 

«Це була праця за покликанням, саме той випадок, коли хобі перетворилося на роботу мрії. На жаль, війна поставила мій бізнес «на паузу», тому я тут», – розповіла Алла.

 

«ВОНА хаб» в Ужгороді втілює в життя кар’єрні мрії переселенок - Фото №2

Переселенка з Харкова Алла Лисенко до війни розпочала власний фотобізнес

 

В Ужгороді жінка звернулася до «ВОНА хаб» по допомогу у працевлаштуванні, пройшла співбесіду, після чого їй запропонували роботу кар’єрної радниці. Досвід спілкування з людьми, власний успішний приклад, бажання підтримувати інших переселенок, допомагають Аллі Лисенко розуміти жінок, які звертаються до неї у пошуку роботи.

Вчителька музики Олена тяжко переживала переселення. В Ужгороді довелося розв’язувати проблеми з житлом, влаштуванням дітей до школи та дитсадка, а самій – шукати роботу. Переглядання сайтів з працевлаштування, соцмереж не давали результатів. А коли звернулася до «ВОНА хаб», майже одразу знайшла підходящу вакансію в одній з ужгородських шкіл. Тепер Олена почуває себе впевнено, працюючи за фахом. Час від часу відвідує «ВОНА хаб», щоб поспілкуватись з іншими клієнтками та розповісти свою історію успіху. 

 

«ВОНА хаб» в Ужгороді втілює в життя кар’єрні мрії переселенок - Фото №3

На зустрічі з клієнтками хабу Олена тішить присутніх грою на піаніно

 

Етапи успішного працевлаштування

«Ми працюємо над тим, щоб жінки вразливих категорій отримували фінансову спроможність через розвиток свого професійного потенціалу. Кожну клієнтку, яка до нас звертається, зустрічають кар’єрні радниці. Вони реєструють жінку, розпитують про життєві обставини, дізнаються про її фах, досвід роботи та про те, чим вона хотіла б займатись. Потім можуть одразу запропонувати роботу, якщо є підходяща вакансія, або далі супроводжують клієнтку на всіх етапах пошуку роботи чи започаткування власного бізнесу», – розповіла Леся Бондаренко, менеджерка з комунікації і зв’язків з громадськістю ГО «Неємія».

Кар’єрні радниці хабу допомагають скласти резюме, пройти співбесіду, створити бізнес-план, заповнити заявки на отримання грантів. Також є можливість відвідати професійні курси, які допоможуть здобути нові знання, навички чи навіть професію. У хабі передбачена і психологічна підтримка.

Один з недавніх кейсів – курс «Професійна бровістка», який опанували вісім клієнток «ВОНА хаб». Окрім теорії, фахівчині ужгородського салону «Tata Beauty Academy» влаштували учасницям інтенсивні практичні заняття. По закінченні навчання жінки отримали сертифікати та стартові набори бровісток, що дозволять почати працювати у цій галузі. Аналогічним чином, у поєднанні теорії та практики, відбулися курси навчання масажу. 

 

«ВОНА хаб» в Ужгороді втілює в життя кар’єрні мрії переселенок - Фото №4

Учасниці курсу «Професійна бровістка» попрактикувалися на моделях

 

«ВОНА хаб» в Ужгороді втілює в життя кар’єрні мрії переселенок - Фото №5

Курс «Ліфтинговий масаж обличчя»

 

Для тих, хто хоче започаткувати власну справу, «ВОНА хаб» пропонує тематичні лекції та тренінги за такими темами: «Базовий бухгалтерський облік засобами Microsoft Excel», «Власний бізнес: оподаткування та звітність», «Електронний кабінет платника податків», «Ведення звітності фізичної особи-підприємця» тощо.

 

«ВОНА хаб» в Ужгороді втілює в життя кар’єрні мрії переселенок - Фото №6

Тренінги з ведення власного бізнесу в ужгородському «ВОНА хаб»

 

Доволі часто «ВОНА хаб» запрошує клієнток пройти тест-драйв професії, тобто ознайомитись з тією чи іншою спеціальністю безпосередньо на виробництві, де є вакансії. Нещодавно відбувся тест-драйв медичних професій – медсестри, лаборантки, адміністраторки медичного закладу. На тест-драйві професії «Піцейола» жінок ознайомили з тонкощами випікання піци. Також влаштували екскурсію одним з виробництв, яке працює в Ужгороді – ТОВ «Ядзакі Україна».

 

Здоров’я фізичне та ментальне

 

Крім допомоги з працевлаштуванням, у «ВОНА хаб» дбають про здоров’я жінок. Мережа лабораторій «Астра-Діа», яка є партнером кар’єрного хабу, започаткувала цикл лекцій про жіноче здоров’я. Зокрема, говорять про вплив на організм хронічного стресу, загострення хронічних хвороб та важливість вчасного звернення до лікаря.

Не менш важливим є ментальне здоров’я жінок. Аби подолати наслідки тривалого стресу, у «ВОНА хаб» пропонують клієнткам групові та індивідуальні зустрічі з психологами або заняття з арттерапії.

 

«ВОНА хаб» в Ужгороді втілює в життя кар’єрні мрії переселенок - Фото №7

На заняттях з нейрографіки жінки працюють зі своєю підсвідомістю за допомогою малювання

 

Кар’єрний хаб «ВОНА» працює в Ужгороді з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00 за адресою: площа Поштова, 4б. Запис на консультацію за номером телефону: 093-710-51-52 або в особистих повідомленнях через сторінку ВОНА хаб. Ужгород.

Фото: ВОНА хаб. Ужгород

Світлана Денисенко


Матеріал підготовлено ГО “Антикризовий медіа-центр” в межах проєкту “Сприяння евакуації населення з територій ведення  активних бойових дій шляхом висвітлення теми  соціальної інтеграції ВПО до життя в цільових  приймаючих громадах України” за підтримки програми «Стійкість», яка упроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі  неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини,  Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом  Європейського Союзу.

Думки, викладені у цьому матеріалі, не обов’язково відображають позицію організацій-партнерів консорціуму та Європейського Союзу.

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика