Сильні та незалежні – переселенки починають нове життя на Полтавщині та Харківщині

8941
коментарі відсутні

Сильні та незалежні – переселенки починають нове життя на Полтавщині та Харківщині

Громадська організація «Інша жінка» впроваджує для місцевих та внутрішньо переміщених жінок проєкт «Досить», спрямований на здобуття затребуваної професії, посилення їхньої економічної спроможності та незалежності.

На жаль, багатьох українців війна залишила без звичної роботи, улюбленої домівки та рідного міста. Мільйони жінок разом із дітьми вимушені були покинути свій дім та починати життя спочатку на новому місці.

Окрім того, війна аж ніяк не сприяє вирішенню питання протидії домашнього та гендерно зумовленого насильства, адже військова агресія проти нашої країни несе за собою жахливі наслідки. Саме тому зараз так важлива підтримка жінок. І тих, хто постраждав від домашнього або гендерно зумовленого насильства, і тих, хто має статус внутрішньо переміщених осіб, і тих, хто потенційно є в зоні ризику.

 

Практична частина проєкту «Досить»

 

Громадська організація «Інша Жінка» в партнерстві з Фонд народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine в рамках програми WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей реалізує підтримуючий та освітній проєкт «Досить» для таких жінок Полтавщини та Харківщини – як місцевих, так і вимушено переміщених, які знайшли прихисток у Полтавській та Харківській областях.

Перший етап проєкту реалізовувався у вересні – жовтні та передбачав проведення конфіденційних тренінгів для жінок в 12 громадах Полтавської та Харківської областей.

 

Сильні та незалежні - переселенки починають нове життя на Полтавщині та Харківщині - Фото №1

 

Другий етап проєкту триває протягом листопада-грудня. 80 жінок, які пройшли кваліфікаційний відбір, безоплатно навчаються одній з трьох прикладних професій: майстер з манікюру, майстер-перукар та майстер з ремонту/пошиття одягу.

Всі витрати на проживання та проїзд до міста навчання також відшкодовуються організаторами, адже серед учасниць проєкту – дівчата з різних громад Полтавщини та Харківщини.

В період з 20 по 25 грудня 60 учасниць проєкту в подарунок отримають ще й стартові набори для початку роботи за обраною професією.

«Нинішні реалії змінюють наше життя. І хоча ми не обирали цей шлях, але всі разом намагаємося йти тільки вперед. Ми об’єднуємось, допомагаємо один одному, навчилися миттєво приймати рішення, адаптуватися під нові виклики та обставини. Проєкт #Досить – це потужна сила в напрямку протидії і допомозі постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства», – зазначила Наталя Сичова, керівниця Полтавського представництва ГО «Інша Жінка».

Організаційну спроможність громадської організації було посилено шляхом навчання психологів, юристів, коучів, соціальних співробітників та фахівців із соціального підприємництва. Для реалізації проєкту залучено підтримку Полтавської обласної військової адміністрації, Патрульної поліції, Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, голів територіальних громад.

 

Сильні та незалежні - переселенки починають нове життя на Полтавщині та Харківщині - Фото №2

 

«Зараз наша основна мета – посилити економічну спроможність жінок. За підтримки UNFPA навчаємо жінок, що постраждали від домашнього насильства, та жінок, що були вимушені виїхати з інших областей, за трьома напрямками. А завдяки отриманню стартових наборів після завершення навчання дівчата матимуть змогу одразу почати працювати за обраною спеціальністю. Також бачимо потребу в розвитку соціального підприємництва та вже працюємо над цим питанням», – наголосила Наталія Сичова.

 

Інтенсивний курс навчання швацькій справі

 

Протягом листопада десять учасниць завершили навчання на практичному базовому курсі з ремонту/пошиття одягу. Цілих два тижні дівчата жили разом в гуртожитку, самостійно організовували свій побут та їздили на заняття. Тобто все відбувалося, як у справжніх студентів.

 

Сильні та незалежні - переселенки починають нове життя на Полтавщині та Харківщині - Фото №3

 

«Цікавим проєкт був з самого початку. Адже створити оптимальний процес навчання швейній професії за такий короткий термін доволі не просто. Але все вийшло, на мою думку, чудово. Такий експрес-курс з дванадцяти майстер-класів пролетів наче мить, був динамічним та змістовним, складним, але надихав результатами. Курс був налаштований на виконання великої кількості практичних завдань і сприяв формуванню умінь та навичок професії швачки», – повідомила Оксана Цурапа, майстер виробничого навчання швейного відділення Кременчуцького професійного ліцею ім. А. С. Макаренка. 

Курсантки навчилися обробляти основні вузли, деталі одягу та виготовляли одяг для себе. Весь цей шлях – від виконання перших строчок на швейній машині до створення одягу – всі учасниці пройшли вдало. Вони вразили своїм бажанням вчитися, працювати, отримати нову професію. Адже професія не просто цікава, а й має гарні перспективи працевлаштування та ведення своєї справи.

 

Сильні та незалежні - переселенки починають нове життя на Полтавщині та Харківщині - Фото №4

 

«Навіть не можу когось виділити з них – бажання і старання у всіх було через край! Було надзвичайно приємним, що всі ці жінки, які попали в складні життєві умови, не втратили жагу до життя, мають віру, позитив, любов до людей та нашої країни. Як педагог, я отримала велике задоволення від спілкування та результатів нашої спільної роботи», – саме такими враженнями від навчального процесу поділилася Оксана Цурапа.

 

Перукарі та майстрі манікюру у пріоритеті 

 

Також в листопаді завершили своє десятиденне практичне навчання дві групи учасниць базового курсу «Майстер – перукар». Дівчата вже з другого дня навчання взяли в руки ножиці та відпрацьовували свої практичні навички в перукарській справі. Що може бути головнішим за практику!

 

Сильні та незалежні - переселенки починають нове життя на Полтавщині та Харківщині - Фото №5

 

Власниця салону краси та керівниця навчальної студії перукарського мистецтва «Етуаль» Ольга Мантрова поділилася своїми враженнями: «Я рада бути партнером цього чудового проєкту. Для того, щоб досягти свого рівня в професії, мені довелося пройти довгий і складний шлях. Все, чому я хотіла навчитися, коштувало величезних грошей і неймовірних зусиль. І зараз мені дуже приємно ділитися своїми знаннями та навичками з людьми, які вирішили змінити своє життя.

Фахівчиня впевнена, що потрібно дати надію та мотивацію жінкам, які опинилися в складній ситуації. «Вони чудові! Кожна по-своєму унікальна! Що їм довелося пережити? Складно навіть, уявити. Наше завдання – дати їм шанс та підтримку! Наші жінки – величезна, непереможна сила!», – не стримує емоцій Ольга Мантрова.

 

Сильні та незалежні - переселенки починають нове життя на Полтавщині та Харківщині - Фото №6

 

Найбільш затребуваною серед учасниць виявилася професія майстра з манікюру. Саме тому навчання дівчат на цій спеціальності триватиме аж до 20 грудня. За весь цей час випускницями базового курсу з манікюру стануть майже 50 учасниць. Для того, щоб дати можливість всім бажаючим учасницям пройти кваліфіковане навчання, в проєкті були задіяні дві професійні студії манікюру, які й стали основними навчальними базами для дівчат.

Олена Боршош, власниця салону HELEN&Nail Profi, діючий майстер та вчитель навчальних курсів з манікюру, розповідає свої враження про проєкт: «Ідея надзвичайно крута! Із самого початку, коли почула пропозицію, я подумала, що такого не може бути. Але потім довірилася і мені було дійсно цікаво, що ж вийде. І хочу сказати, що таку можливість дали дійсно тим, кому потрібно. Мені навіть пишуть учні вже в процесі своєї роботи – запитують, що їх цікавить або хваляться роботами». 

Про учасниць Олена Боршош каже, що вони дуже вдячні проєкту, та радіють отриманим наборам, що дозволяють розпочати свою справу.

 

Жінки тримають тил

 

Проєкт триває, але вже зараз зрозуміла важливість та актуальність таких проєктів в сучасних умовах. Жінки не здаються, не опускають руки, вони готові йти далі, вони шукають можливості для працевлаштування, для навчання, вони хочуть заробляти гроші та налагоджувати свій побут, вони хочуть бути самодостатніми та незалежними. 

Громадська організація «Інша жінка», своєю чергою, обов’язково буде допомагати тим, хто цього потребує.

 

«Жінки будуть відігравати ключову роль у відновленні України після війни. Саме тому ми вже готуємо підґрунтя для того, аби жінки навчались, отримували не лише мотивацію, а й конкретні інструменти в руки та виходили на роботу. Тому що це наш основний ресурс та соціальний капітал. Це наша сила та сильна економіка. Чим більше жінок в бізнесі, в економіці, працевлаштованих офіційно, тим більш заможною стане наша країна. І кожний з нас», – наголосила засновниця та керівниця ГО «Інша Жінка» Юлія Цибульська.

 

Сильні та незалежні - переселенки починають нове життя на Полтавщині та Харківщині - Фото №7

 

Учасниця проєкту Ольга Піскорська так описує свою участь в проєкті: «Це було неймовірно та захопливо! Дуже приємна атмосфера, безоціночний простір, де хочеться навчатися. Мені дуже пощастило познайомитися з людьми з багатим життєвим та професійним досвідом, а також з глибоким внутрішнім світом. Маю на увазі всіх, хто був залучений до цього проекту. Багато інсайдів. Чудові навички перукарської справи. Важливі відкриття після психологічного тренінгу. Також неймовірна енергія Юлії Цибульської, яку я помітила ще при першому знайомстві в зумі. Вирішила, що я теж так хочу – відчувати себе впевнено та жити повним життям. Дійсно, досить! Тепер я ІНША ЖІНКА! Дякую всім».

Більше про громадську організацію «Інша жінка» можна подивитись на сайті. Неодмінно долучайтеся до спільноти «Інша Жінка» в соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм, аби бути першими в курсі останніх новин та проєктів.

Світлана Денисенко

Матеріал був розроблений в рамках програми WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей, яка впроваджується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення за фінансової підтримки Європейського Союзу. Матеріали відображають погляди авторів та не обов’язково відображають офіційну позицію UNFPA та Європейського Союзу.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика