У Сєвєродонецьку влада та активісти взялися рятувати місцеві озера

8972
коментарі відсутні

У Сєвєродонецьку влада та активісти взялися рятувати місцеві озера

Озеро Чисте планують очистити природнім шляхом, а озеро Паркове може врятувати майбутній урбан-парк. За справу взялися активісти, небайдужі громадяни, а також місцева та державна влада.

Озера Чисте та Паркове у Сєвєродонецьку без перебільшення можна назвати прикрасою нинішнього адміністративного центру Луганської області. Обидві водойми штучні та були створені в середині минулого століття. Утім і досі вони є улюбленим містом відпочинку містян у будь-яку пору року.

На жаль, зараз озера не мають належного догляду, внаслідок чого заростають водоростями та замулюються. Щоб зберегти куточки природи у місті, активісти ініціювали кампанію із рятування водойм. До однієї ініціативи долучилася місцева влада, а інший проєкт розробляється у рамках державної програми.

 

Мальок-рятівник озера Чисте

 

Колись це озеро насправді було чистим. Вода в ньому була такою прозорою, що навіть на глибіні можна було побачити дно. Все через те, що озеро підживлювали підземні джерела та наземні струмки, а вода була проточною.

Згодом, під час забудови Сєвєродонецька, деякі джерела були відрізані. Після того озеро стало майже непроточним, швидко заросло водоростями на дні та очеретом вздовж берегів. Також додали біди нерозумні рибалки, які виловлювали рибу мало не в промислових масштабах – не тільки вудками, а й сітками.

 

У Сєвєродонецьку влада та активісти взялися рятувати місцеві озера - Фото №1

Озеро Чисте поступово перетворюється в болото

 

Відновити екосистему озера Чисте зможе велика популяція риби – так вирішили місцеві активісти. За справу взялася Сєвєродонецька громадська організація «Клуб екстремального відпочинку «Авангард». До ініціативи долучили військово-цивільну адміністрацію міста Сєвєродонецька, яка погодилася виділити кошти на закупівлю малька.

За словами голови ГО Андрія Бутенко, вже навесні цього року в озеро Чисте запустять майже тону малька товстолоба. Ця риба травоїдна, тож за короткий проміжок часу зможе очистити водойму від зайвої рослинності.

Малька замовили в Харківській області на суму сто тисяч гривень. Половину суми сплатять з місцевого бюджету, решту збирають у вигляді благодійних внесків від підприємців та небайдужих містян.

Ініціатори сподіваються, що така акція не буде разовою. Якщо масове зариблення проводити щороку, то достатня популяція риби буде виконувати свою функцію з природнього очищення озера.

 

Друге життя озера Паркове разом з урбан-парком

 

Друге озеро Сєвєродонецька – Паркове є частиною міського парку культури та відпочинку. Водойма також штучно створювалася 70 років тому для тренувань з водних видів спорту. Але останнім часом у влади не доходили руки ані до самого парку, ані до озера в ньому. Озеро заросло та частково висохло. Територію біля нього час від часу прибирали волонтери.

Нарешті, три роки тому озеро Паркове потрапило в поле зору Сєвєродонецької ВЦА. В рамках благоустрою території у парку почали відновлювати зовнішнє освітлення, вимощувати тротуарною плиткою пішохідну зону, ремонтувати дорогу навколо озера. В самій водоймі частково видалили старі комиші, трохи підживили його водою, на пляжну зону завезли пісок.

Однак ці дії виглядають скоріше як півміри, які суттєво не покращили ані стан парку, ані стан озера.

І ось нещодавно голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай повідомив про те, що у сєвєродонецькому парку культури та відпочинку, поблизу Паркового озера, буде створено урбан-парк. Сучасний об’єкт з’явиться в рамках державної програми «Велике будівництво». Старт першої черги запланований вже на весну цього року.

 

У Сєвєродонецьку влада та активісти взялися рятувати місцеві озера - Фото №2

Зразок урбан-парку

 

Майбутній урбан-парк має стати центром тяжіння для активних жителів Сєвєродонецька та області. Тут будуть спортивні майданчики для дорослих та дітей, місця для проведення фестивалей, вуличних культур тощо.

Тож не виключено, що під час реконструкції парку не забудуть і про Паркове озеро, зробивши його одним з елементів простору.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика