Як підприємниця з Костянтинівки опановує новий бізнес

8465
коментарі відсутні

зелень

Олена Хатмулліна – підприємниця з Костянтинівки, яка до повномасштабного вторгнення рф на Україну, активно розвивала відразу декілька бізнесів. Жінка налагодила випуск туалетного паперу, фасування побутової хімії та вирощування мікрогріну для здорового харчування.

З початком великої війни була змушена вивезти частину обладнання, аби врятувати від можливих обстрілів, та почала нову для себе справу – вирощує перепілок та робить приправи з сушених овочів.

 

Від туалетного паперу до мікрогріну

 

Підприємництвом молода жінка зайнялась 10 років тому: у 2012 році почала надавати послуги бухгалтера. Але через два роки, коли на сході України розпочались військові дії, її клієнти виїхали. Треба було шукати нові шляхи розвитку власної справи. Олена вирішила виготовляти туалетний папір.

За власні накопичені гроші навесні 2016 року орендувала приміщення в сусідній Дружківці, придбала найпростіший станок та почала виробництво.

 

Як підприємниця з Костянтинівки опановує новий бізнес - Фото №1

 

Згодом зрозуміла, що треба збільшувати асортимент та обсяги. Фінансування отримала в рамках обласної програми «Український донецький куркуль». На нове обладнання з бюджету виділили 500 тис. грн. гранту в 2017 році.

Виробництво перевела до Костянтинівки, також почала випускати побутову хімію на своєму підприємстві «Битхім» – Білизну, Крот, Сантрі, а також засоби для хлорування води та очищення басейнів. Туалетний папір  та побутова хімія з Костянтинівки продавались в різних регіонах України, Олена працювала з гуртовими покупцями.

 

Як підприємниця з Костянтинівки опановує новий бізнес - Фото №2

 

Новою справою для жінки стало вирощування мікрозелені для власного споживання та продажу. Цим бізнесом Олена зайнялась у лютому 2020 року. Підправити здоров’я без ліків та здоровий спосіб життя підштовхнули до цієї ідеї. Так з’явився мікрогрін під торговою маркою Organic.Life. Для вирощування підприємниця використовує не оброблене насіння, мікрогрін росте сам по собі, без добрив.

 

Як підприємниця з Костянтинівки опановує новий бізнес - Фото №3

 

Релокація для збереження обладнання

 

Повномасштабний наступ рф на Україну жінка зустріла вдома, у Костянтинівці. Виробництво побутової хімії Олена Хатмулліна продовжила, розуміючи що на Донеччині через проблеми з водопостачанням такі речі набувають ще більшої користі. Обладнання для виготовлення туалетного паперу вивезла до Тернопільщини. Поки поставила на паузу, розуміючи низьку рентабельність через складнощі з логістикою.

Вирощування на продаж мікрогріну також довелось поки призупинити, залишила тільки обсяги для потреб власної родини. Натомість разом з партнерами харчового кластеру Східної України почала виробництво соків з паростків пшениці, приправ та овочевих заправок шляхом сублімації. Необхідне обладнання Олена вже мала, в Костянтинівці такий вид обробки використовувала для овочів та фруктів. Придбала додаткове обладнання для нарізання овочів, соковитискач тощо. Так Олена Хатмулліна зайнялась овочевим бізнесом.

 

Як підприємниця з Костянтинівки опановує новий бізнес - Фото №4

 

Усе обладнання жінка вивозила самотужки власним транспортом, задіяним в тому числі для волонтерства, чим Олена активно займається починаючи з 2014 року. Аби зберегти устаткування для виробництва побутової хімії, подала заявку на державну програму релокації. Хоче вивезти частково обладнання до Дніпропетровської області.

 

Як підприємниця з Костянтинівки опановує новий бізнес - Фото №5

 

Перепелина ферма – новий досвід бізнесвумен

 

Уже з початком великої війни Олена долучилась до програми від ПРООН, яку реалізувала  Агенція сталого розвитку та інновацій з Бахмута. Пройшла онлайн-навчання, отримала нові знання та супровід і завела перепілок. Клітини для розміщення та самих перепілок отримала в рамках цієї програми. Відтепер у Костянтинівці вже два місяці несуть яйця 80 пташок. Усі вони йдуть на реалізацію споживачам та власне споживання рідними Олени.

У рамках програми перепілок привезли у двох клітинах, їм було затісно. Тому додаткові клітини  для перепілок зробили зі стелажу, який раніше використовували для мікрогріну.

«Я ніколи раніше не займалась птахівництвом, це мій перший такий досвід, – каже Олена. – Але я легко навчаюсь, швидко орієнтуюсь по житті, тому й готова до нових справ!»

 

Як підприємниця з Костянтинівки опановує новий бізнес - Фото №6

 

Корми в місті поки продаються, кожного разу, коли Олена їздить до Тернопільщини, то обов’язково привозить корм. Водою треба запасатись – Костянтинівка серйозно потерпає без води. Щодня тільки пити пташкам треба 5 літрів. Поки на вулиці тепло, додаткового обігріву перепелам не треба. Але це питання гостро стане з настанням холодів. Обігрівати електроенергією надто дорого, підприємниця платить за тарифом для промисловості, а не для населення. Тому будуть ставити якусь буржуйку для альтернативного обігріву приміщення.

У Тернопільській області жінка заклала до інкубатору яйця, аби виростити нових перепілок та збільшити поголів’я нової ферми. Це обладнання вона також отримала в рамках навчальної програми.

 

Як підприємниця з Костянтинівки опановує новий бізнес - Фото №7

 

«Коли буде Перемога, обов’язково релокую перепілок з Тернопільщини до себе додому, до Костянтинівки, – говорить жінка. – Під мій ентузіазм тут повільне, розмірене життя. Я не бачу своє майбутнє тут, моє місце – на Донеччині, куди ми всі неодмінно повернемось!»

 

Фото Олени Хатмулліної

Ольга Нікуліна, «Зміни.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика