Екологія та свідомість. Чому Званівська громада готова сортувати сміття та пропагує альтернативні джерела енергії

5215
коментарі відсутні

Шість жінок стоять біля двох сміттєвих контейнерів.

Баки для роздільного збору сміття та ліхтарі на сонячних батареях – такі нововведення чекають Званівську сільську громаду.

Змінювати на краще життя – таке завдання ставить перед собою громадська організація «Чарівні руни», яка активно діє у Званівській громаді. При громадській організації функціонує – «Лемко-центр» –  молодіжна платформа неформальної освіти, культури, екологічних та молодіжних ідей.

Завдяки участі в грантових проєктах та власній ініціативі молодь з Лемко-центру постійно залучена до навчальних та просвітницьких заходів. Своїм прикладом також вчить інших бути свідомими жителями громади.

 

Екологія та свідомість. Чому Званівська громада готова сортувати сміття та пропагує альтернативні джерела енергії - Фото №1

 

Молодь Званівської громади небайдужа до екологічних проблем. І робить те, що їй по силах. А саме – різними активностями підвищує екосвідомість жителів Званівської територіальної громади.

Ініціатива підтримується в рамках проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

«Перший місяць осені був дуже насичений. Разом з молоддю ми грали в дерев’яні пазли, проводили марафон-дискусію про позитивні практики екосвідомості, складали пазли Чорного моря з переробного пластику, вибирали практичну сувенірку», – розповідає засновник молодіжного Лемко-Центру Андрій Тимчак.

 

Екологія та свідомість. Чому Званівська громада готова сортувати сміття та пропагує альтернативні джерела енергії - Фото №2

 

Також молодь виявляла, які з посаджених минулого року дерев вижили, що треба знов посадити. Здавали макулатуру та пластикові пляшки, радились з представниками «Укрзалізниці», як впорядкувати зупинку «Званівка».

У рамках проєкту проводили анкетування для визначення рівня екосвідомості в громаді, вивчали літературу та організували інформаційну кампанію.

 

Екологія та свідомість. Чому Званівська громада готова сортувати сміття та пропагує альтернативні джерела енергії - Фото №3

 

Завдяки грантовій підтримці у Званівській громаді з’явились різноколірні баки для сортування сміття. Тут навчатимуть сільських жителів правильному поводженню з побутовим сміттям.

 

Екологія та свідомість. Чому Званівська громада готова сортувати сміття та пропагує альтернативні джерела енергії - Фото №4

 

«Сюди треба складати папір, сюди – пластик. Є контейнери для скла та металевих відходів, – розповідає Андрій Тимчак. – Встановимо ці баки в трьох місцях. Перша локація для сортування – у Званівці, в районі Химівка, де проходив БУР-табір(ініціатива «Будуємо Україну разом» – прим.авт.) і збудували вуличний простір. Друга – біля Лемко-Центру. Третя – в центрі села Верхньокам’янске, біля магазину».

 

Екологія та свідомість. Чому Званівська громада готова сортувати сміття та пропагує альтернативні джерела енергії - Фото №5

 

Наступна активність молоді – встановлення ліхтаря на сонячній батареї біля залізничної зупинки «Званівка». За словами Андрія Тимчака, напередодні вивчили, які ділянки в селі найменш освітлені, та вирішили встановити «розумний» ліхтар поблизу залізниці. Тим самим частково поліпшити безпеку цієї території.

Загалом сонячні батареї – цікава тема для просвітництва. Тим більше в сільській громаді поки нема сонячних батарей у домогосподарствах. Саме тому в Лемко-Центрі за грантові гроші в рамках проєкту «Молодіжний працівник» придбали демонстраційні сонячні панелі, аби розповідати про їх переваги та можливості заробітку на таких технологіях.

Андрій Тимчак розповідає молоді про переваги сонячних батарей під час публічних заходів. Сонячні панелі вже побували в селі Єпіфанівка на фестивалі «Еко-двіж».

 

Екологія та свідомість. Чому Званівська громада готова сортувати сміття та пропагує альтернативні джерела енергії - Фото №6

 

«Ці панелі – демонстраційний варіант. Хочеться показати людям, що їх вигідно встановлювати. Кожна панель може слугувати до 50 років, – розповідає Андрій Тимчак. – Найпростіший та найдешевший  варіант – напряму підключати до радіатора опалення, тоді не доведеться купувати дороге додаткове обладнання. Також це можливість заробітку за зеленим тарифом».

 

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика