Лікарні без кондиціонерів у палатах не зможуть підписувати контракти з НСЗУ

76368
коментарі відсутні

Лікарні без кондиціонерів у палатах втратять не зможуть підписувати контракти з НСЗУ

Лікарні спроможної мережі, які не матимуть кондиціонерів у палатах, з наступного року не зможуть контрактуватися за певними пакетами із НСЗУ. Наразі кондиціонери встановлені лише у 12% палат.

Таку заяву зробили у Міністерстві охорони здоров’я України.

За словами очільника МОЗ Віктора Ляшка, забезпечення оптимальних умов мікроклімату в приміщеннях лікарень — елемент санітарно-протиепідемічних вимог.

Якщо під час контрактування з НСЗУ на 2022 рік однією з вимог до лікарень була наявність резервного джерела електропостачання, то тепер вони зобов’язані подбати про комфортне перебування пацієнтів у літній сезон.

«Сучасна якісна медицина — це не лише про актуальні стандарти лікування, високотехнологічне медичне обладнання, медиків-професіоналів. Але і про комфортне перебування в медичних закладах як для пацієнтів, так і для медичних працівників. Забезпечення оптимальних умов мікроклімату в приміщеннях лікарень — елемент санітарно-протиепідемічних вимог. Що стосується генераторів, то включення їх наявності до вимог контрактів з НСЗУ сприяло тому, аби кожна лікарня завчасно подбала про те, щоб забезпечити себе автономними джерелами електропостачання. Наразі, у рамках підготовки до зими, українські медичні заклади мають 4 095 генераторів», – зазначив Віктор Ляшко.

У кожній палаті має бути кондіціонер

 

Також міністр зазначив, що медичні заклади, які увійшли до спроможної мережі, повинні бути готовими не лише до викликів зими, а вже розпочинати підготовку до комфортного перебування пацієнтів у літній сезон.

«На жаль, що стосується кондиціонування – ситуація зовсім інша. Кондиціонери встановлені лише у 12% палат. Це вкрай низький показник. Закликаю керівників лікарень активно готуватися до наступного літа вже зараз. МОЗ допомагає лікарням і з залученням коштів для реконструкції, і з забезпеченням дороговартісним обладнанням. Забезпечити ж комфортні умови перебування безпосередньо в палатах – це те, що фінансово під силу самим закладам», – додав Ляшко.

Читайте також: У Helsi можна отримати термінову онлайн-консультацію лікаря і отримати е-рецепт

МОЗ вже проаналізувало ситуацію із забезпеченням кондиціонерами медичних закладів, які увійшли до спроможної мережі. Результати свідчать, що наразі з понад 54 000 палат кондиціонери мають лише 6 897, тобто лише 12% палат в лікарнях спроможної мережі.

Тому наразі перед кожним керівником лікарні, яка увійшла до спроможної мережі, стоїть завдання: до кінця року «покрити» кондиціонерами палати та ординаторські у своєму медзакладі.

Лікарні, які увійшли до спроможної мережі та які не зможуть забезпечити кондиціонерами свої приміщення відповідно до вимог, втратять можливість контрактуватися із Національною службою здоров’я за певними пакетами вже з 1 січня 2024 року.

Чмтайте також: У Краматорську почали використовувати штучний інтелект для аналізу КТ-знімків головного мозку


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика