Переселенців на Полтавщині лікують, консультують, вакцинують

9045
коментарі відсутні

чоловік заходить до амбулаторії

Люди з числа внутрішньо переміщених осіб можуть отримати первинну медичну допомогу у будь-якому місці, де вони оселилися. В деяких випадках, навіть не укладаючи нової декларації з сімейним лікарем.


Пані Світлана привела на прийом до сімейного лікаря свого батька, Павла Митрофановича. Вони переселенці з Донеччини, які оселилися у Новоселівській громаді Полтавської області.

На фоні стресів та в силу поважного віку у чоловіка погіршилося самопочуття. Довелося звернутися до сільської амбулаторії, де пацієнту біла надана вся необхідна допомога. Перед усім йому довелося підписати декларацію з місцевим сімейним лікарем.

«Здоров’я мене вже підводить, 85 років, як-не-як. Проблеми неминучі, а тут ще й така ситуація в країні. Стало боліти серце, з’явилася задишка, набряки. Ось, прийшли до лікаря. В цій амбулаторії нас прийняли дуже привітно, з повагою, за що я дуже вдячний. Лікар вислухав, провів огляд, назначив попереднє лікування та порадив зробити додаткове обстеження», – розповів Павло Митрофанович.

 

Переселенців на Полтавщині лікують, консультують, вакцинують - Фото №1

 

Його донька Світлана додає, що була приємно здивована оснащенням амбулаторії. Батькові прямо під час прийому зробили кардіограму, а потім сімейний лікар Іван Костенко виписав електронне направлення на більш глибоке дослідження, яке потрібне для встановлення точного діагнозу.

«Тепер поїдемо до Полтави на обстеження, а потім, щоб отримати лікування за призначенням, будемо знов приходити сюди. Чи то ставити крапельниці, чи то робити уколи – всі умови для виконання цих процедур в амбулаторії є», – сказала пані Світлана.

 

Пацієнтів додалося, але приймають усіх

 

«До початку бойових дій на моїй дільниці було зареєстровано 1730 людей, з якими укладено декларації. Зараз в громаді оселилися 114 нових мешканців з числа внутрішньо переміщених осіб. Поки що не всі з них зверталися по медичну допомогу, але наразі таких вже багато. Приймаємо всіх, нікому не відмовляємо. Навіть у невідкладних випадках виїжджаємо додому», – повідомив Іван Костенко, завідувач Новоселівської амбулаторії, сімейний лікар (на фото).

 

Переселенців на Полтавщині лікують, консультують, вакцинують - Фото №2

 

В основному на прийом приходять переселенці з хронічними захворюваннями – або на лікування, або за рецептами на безплатні препарати за державною програмою «Доступні ліки». У таких випадках їм необхідно укласти нову декларацію з тим лікарем, який згенерує електронні рецепти.

Також звертаються, щоб отримати електронні направлення до вузьких спеціалістів. У разі, якщо потрібно скерувати пацієнта на вищий рівень медичного обслуговування, переукладати декларацію не обов’язково. Будь-який сімейний лікар зможе це зробити, якщо є показання.

Інформаційна медична система в Україні працює справно, тож проблем з цим немає. Новоселівська амбулаторія має стабільний інтернет, тому лікарю Івану Костенко не доводиться писати купу паперів – все заповняється через ноутбук та виводиться на принтер.

Також велике позитивне значення для переселенців має цифровізація медичних даних. Якщо хтось не зміг вивезти з собою медичну картку, то через державну електронну систему охорони здоров’я «Ehealth» лікар, до якого на прийом прийшла нова людина, може побачити «досьє» пацієнта з усіма його минулими зверненнями. Звісно, якщо за попереднім місцем проживання було заведено електронну медичну картку.

Новоселівська амбулаторія оснащена всім необхідним для надання первинної медичної допомоги. Є маніпуляційний кабінет, кабінет електрокардіограми, по визначених днях працює стоматолог. У наявності препарати для вакцинації – як від коронавірусу, так і для планових щеплень, що проводяться дітям.

«Незважаючи на складну ситуацію, в яких опинилися вимушені переселенці, хочу нагадати про планові щеплення діточкам. Закликаю батьків не забувати про календар та приводити до нас дітей. Усіма вакцинами наша амбулаторія забезпечена. Також нагадую про щеплення від коронавірусу, адже ця хвороба нікуди не зникла. Ми маємо вакцину Pfizer у достатньої кількості, якою можна провести як перші два щеплення, так і третє, бустерне щеплення», – зазначив Іван Костенко.

Також лікар порадив людям, які вимушено переселилися з районів бойових дій, прислухатися до свого здоров’я та вчасно звертатись до лікарів. Хоча вони можливо й не отримали фізичних травмувань, але все одно їх психіка постраждала. На цьому фоні можуть загостритись хронічні хвороби або з’явитися нові. Зазвичай стрес провокує ендокринні та серцево-судинні захворювання.

«Мої нові пацієнти потребують підвищеної уваги не тільки з медичної точки зору, а також людського порозуміння та співчуття. Мені доводиться бути ще й трошки психологом – дати людині виговориться та уважно вислухати. На жаль, через стрес, пов’язаний з вимушеною зміною місця проживання, деякі люди не приділяють уваги своєму самопочуттю, але це може мати погані наслідки. Тому я раджу при виникненні якихось симптомів обов’язково звертатись до лікаря. Тут нікому не відмовляють, до всіх рівно та поважно відносяться», – наголосив Іван Костенко.

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика