Заборона використання диких тварин у цирках України: законопроекту лишилось пройти випробування Верховною Радою

5534
коментарі відсутні

Заборона використання диких тварин у цирках України: законопроекту лишилось пройти випробування Верховною Радою

Мінприроди розробило зміни до законодавства, яке стосується захисту тварин від жорстокого поводження, та презентувало їх на засіданні Кабінету Міністрів. Уряд законопроект підтримав. Документ  врегульовує, зокрема, питання заборони виступів диких тварин у цирках. Остаточне рішення – за депутатами Верховної Ради.

Можновладці запевнили, що розуміють: розв’язати питання миттєво не вдасться. Потрібен час та механізми, які дозволять здійснити передачу диких тварин для подальшого проживання. Потрібна серйозна робота з визначення цих місць, вирішення проблем утримання диких тварин, їх годування, догляду тощо. Ці місця повинні забезпечити не тільки належні умови, але й зробити їх максимально наближеними до природних – зоопарки, реабілітаційні та еколого-натуралістичні центри   тощо. Вони можуть стати альтернативою для знайомства з тваринами.

Не можна забувати про людський фактор, а саме – про супротив з боку тих, хто довгий час отримував гроші за експлуатацію представників дикої природи. Тому запропонований перехідний період для гуманної трансформації, він становить 5 років.

Насправді проблема виходить за межі одних тільки цирків. Йдеться і про утримання диких тварин у приватному секторі. На сьогодні в Україні нема точної  інформації  щодо реальної кількості диких тварин, які є у приватній власності.  Мінприроди виступило з пропозицією про створення Єдиного електронного реєстру з обліку диких тварин.  Власники в обов’язковому порядку будуть вносити у нього всі дані.

Також ініційована розробка Порядку вилучення диких тварин у недобросовісних власників. У зв’язку з цими кроками, потрібен розподіл функцій між органами влади, наділеними повноваженнями застосувати санкції стосовно безвідповідальних господарів.  Згідно із запропонованих змінами, розгляд справ про порушення стосовно диких тварин віднесено до компетенції Державної екологічної інспекції України. Зазначимо,  питаннями щодо домашніх та безпритульних тварин займається Національна поліція України.

Нагадаємо, що в Україні діє більше 20 стаціонарних та до 10 пересувних цирків. Використання диких тварин в них часто супроводжується неналежними умовами утримання, позбавленням волі, можливістю відтворення потомства, спілкування із собі подібними тощо. У тварин у цирках порушується природний режим. Наприклад, більшість ведмедів у неволі не впадають у зимову сплячку. Наслідок – скорочена тривалість життя тварин.

Під час транспортування цирків звірів утримують у тісних та замалих клітках. Пересувні цирки у них же проводять свої виставки. Тобто, тварини більшість часу перебувають у край обмеженому просторі, під постійним стресом. Під час транспортування тварин не годують, різко зменшують кількість води, щоб не мати клопоту з прибиранням малих тюрем, які дуже незручні у цьому.

Все це не можна назвати нічим іншим, ніж знущанням, бо порушуються принципи гуманного ставлення до тварин. Тому заборона використання диких тварин у цирках це прояв гуманності і їх захист від жорстокого поводження.

Світові тенденції свідчать про відмову від такого дикунства. Виступи диких тварин у цирках заборонені у таких країнах як Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Данія, Латвія, Голландія, Румунія, Словенія, Фінляндія, Швеція. Вже є декілька країн, у яких заборонено використовувати навіть свійських тварин – це Болівія, Греція, Данія, Кіпр, Мальта. Україна має всі шанси поповнити ряди держав, які вибрали цивілізоване ставлення до тих, кого людина зве хоча б і меншими, але ж братами.

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика