Для переселенців з Донеччини та Луганщини продовжується програма «Доступні ліки»

6135
коментарі відсутні

Для переселенців з Донеччини та Луганщини продовжується програма «Доступні ліки»

Пацієнти, що виїхали зі своїх регіонів, як і раніше, можуть безкоштовно отримувати необхідні препарати за програмою «Доступні ліки». Причому Кабмін спростив процедуру виписування рецептів та дозволив звертатись по них навіть не до «свого» сімейного лікаря.


Таким чином урядовці врахували велику міграцію населення, а також той факт, що пацієнтам із хронічними захворюваннями важливо не припиняти приймати ліки, які призначив медик. Це допоможе контролювати стан здоров’я і не допускати погіршення.

За програмою «Доступні ліки» пацієнти з хронічними захворюваннями можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою.

Йдеться про такі захворювання як серцево-судинні, бронхіальна астма, діабет 2 типу. А також – ліки від розладів психіки та поведінки, епілепсії та нецукрового діабету (рецепти на них виписують профільні спеціалісти – психіатри, неврологи, ендокринологи).

 

Як отримати рецепт на «Доступні ліки»

 

На час воєнного стану пацієнтам дозволено отримувати «Доступні ліки» як за електронним, так і за паперовим рецептом. Якщо лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, то він створе електронний рецепт. Його підтвердження та номер надійде на телефон пацієнту. Тобто це звичайна схема, до якої звикли хронічні хворі.

Однак під час війни часто трапляються перебої з електроенергією, або нестабільний чи зовсім відсутній інтернет. У такому випадку лікар може виписати паперовий рецепт, поставивши свій підпис і печатку. Його також повинні «отоварити» в аптеці. Зі свого боку Національна служба здоров’я відшкодовує аптекам вартість ліків як за електронним, так і за паперовим рецептом.

 

«Свій» чи «не свій» доктор

 

На даний час пацієнти з хронічними хворобами можуть звертатись за рецептом на «Доступні ліки» до будь-якого лікаря первинної ланки, за своїм місцем перебування. Для цього не потрібно перепідписувати декларацію. У такому випадку лікар огляне пацієнта та випише йому паперовий рецепт.

Так само можна звернутися телефоном і до «свого» лікаря, з яким підписана декларація, щоб він виписав електронний рецепт. Якщо лікар згоден продовжувати схему лікування, а також має доступ до інтернету та може увійти в систему, він це зробіть. Номер рецепту та код-підтвердження надійде пацієнту на телефон.

 

Як знайти аптеку

 

Наразі зрозуміла ситуація, що не всі аптеки працюють чи мають можливість відпускати «Доступні ліки». Щоб знайти таку найближчу аптеку, радимо скористатись сервісом «Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів». У другому розділі треба знайти перелік місць відпуску лікарських засобів. За допомогою фільтрів обрати потрібну область та знайти аптеку. Звертайте увагу на дату останнього відпуску рецепту, яка є в останній колонці таблиці. Обирайте аптеки, які відпускали «Доступні ліки» впродовж останніх семи днів – є гарантія, що вони ще залишилися.

Також можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Але перед тим як йти в аптеку, варто подзвонити та уточнити, чи є у наявності потрібний препарат. Можна також попросити працівників аптеки зарезервувати його для вас.

 

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика